Κώσταντίνος Μαρκόπουλος.. ο αθλητής που μας έκανε υπερήφανους και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Άρσης Βαρών στα Ιωάννινα

Αθλητικά

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Άρσης Βαρών στα Ιωάννινα  ο Κωνσταντίνος Μαρκόπουλος ο αξιοσέβαστος αυτός αθλητής έδειξε για ακόμη μια φορά τις δυνατότητες του. Κατέκτησε 6 ασημένια και 2 χάλκινα μετάλλια με θέσεις: 2η θέση στους εφήβους, 2η στο αράσε με Πανελλήνιο ρεκόρ στα 134kg, 2η στο ζετε με 170kg με Πανελλήνιο ρεκόρ και 2η στο σύνολο με 304kg με Πανελλήνιο ρεκόρ. Στο σύνολο στην κατηγορία νέων ανδρών κατέκτησε τη 2η θέση στο αρασε 134 kg και την 2η θέση στο ζετε με 170 kg και την δεύτερη θέση στο σύνολο με 304 kg. Στην κατηγορία ανδρών κατέκτησε την 4η θέση στο αρασε με 134 kg και στο ζετε την 3η θέση με 170 kg και στο σύνολο την 3η θέση με 304 kg.

Σε δηλώσεις του ο Κωνσταντίνος μεταξύ άλλων ανέφερε: «κατεβαίνω στην όμορφη Ρόδο μου με 8 μετάλλια και 3 Πανελλήνια ρεκόρ. Ευχαριστώ ιδιαίτερα την Ελληνική Ομοσπονδία Άρσης Βαρών για την στήριξη και αυτή τη φορά ευχαριστώ πολύ τους προπονητές μου κ.Οδυσσεα Δήμα και τον κ. Στηβ Μαγούλα. Επίσης ευχαριστώ πάρα πολύ την οικογένεια μου που βρίσκεται πάντα δίπλα μου..! Όσο πιο πολύ μπορώ θα κάνω την Ρόδο μας περήφανη και όλους όσους με στηρίζουν..! Επόμενος στόχος Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα εφήβων. Καλό Πάσχα σε όλο των κόσμο με υγεία αγάπη και χαρά.